O nas

Jesteśmy drużyną wikingów z Gliwic, ale mamy też członków z całego Śląska i okolic. W centrum naszych zainteresowań jest rekonstrukcja życia ludzi północy z obszarów Norwegii IX wieku.

W Utgardzie nie ma czasu na nudę! Wojowie uczą się sztuki walki toporem i mieczem, łucznicy trenują celność, a rzemieślnicy szkolą się w licznych rękodziełach. W sezonie bierzemy udział w wielu imprezach historycznych, świetnie się bawimy w klimacie wczesnego średniowiecza. Jako drużyna graliśmy w teledyskach, braliśmy udział w warsztatach teatralnych, sesjach zdjęciowych i współtworzyliśmy wystawę fotografii. Ponadto od kilku lat działamy prężnie jako stowarzyszenie, sami organizujemy pikniki, warsztaty, lekcje historii i inne.

Ciągle staramy się tworzyć nowe projekty i korzystać z różnorodnych możliwości rozwoju. Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji naszego największego i najambitniejszego projektu – w Pyskowicach koło Gliwic: budowy własnego miejsca.

Dzieje się u nas dużo, ciągle się rozwijamy. Poszukujemy osób, które podobnie do nas mają zajawkę na historię lub cenią sobie nietuzinkowe hobby w doborowym towarzystwie Prowadzimy stałą rekrutację, zapraszamy serdecznie do dołączenia jak i śledzenia naszego FP

 

Utgard Gliwice